Afgelopen zaterdag stond sportpark de Woerd in het teken van een bijzondere en feestelijke middag. FC Driebergen nam afscheid van drie spelers die jarenlang het gezicht van de selectie vormden: Camiel Robbers, Mick Visser en Max Mehrengs. Ter ere van dit afscheid werd er een speciale wedstrijd georganiseerd waarin het gelegenheidselftal FC Camick, bestaande uit vrienden, oud-ploeggenoten en (oud-)trainers, het opnam tegen het eerste elftal van FC Driebergen. Na een gezamenlijke lunch, verzorgd door Yusuf Duz, konden alle spelers zich voorbereiden op de wedstrijd.

Bliksemstart voor FC Camick
Ondanks dat FC Driebergen 1 nog enkele basisspelers moest missen door vakanties, begonnen beide teams met een sterke basisopstelling. Toch was het FC Camick dat al na drie minuten de leiding nam. Een fout achterin bij Driebergen werd genadeloos afgestraft door Hidde van der Werf, die met een koelbloedige schuiver doelman Michel van Bruggen kansloos liet. Een verrassende 0-1 en het startsein voor een levendige eerste helft.

Penalty en voorsprong voor FC Driebergen
FC Driebergen zette steeds meer druk en vooral spits Gennaro Ooft bezorgde de gelegenheidsformatie hoofdbrekens. Na een corner leek de gelijkmaker in de maak, maar Mick Visser haalde de bal spectaculair uit de kruising… met zijn hand. De logische strafschop werd benut door Gennaro: 1-1. Kort daarna bracht oud-hoofdtrainer Christiaan Hageraats, tegenwoordig coach bij Kampong 1, weer wat rust op het middenveld. Ondertussen mochten sloper Jelle van der Werf en clubicoon Paul van Hofwegen even op adem komen.

Vlak voor rust sloeg FC Driebergen opnieuw toe via Gennaro, die een snelle uitbraak afrondde: 2-1. Ondanks frisse krachten als Luuk Bruijnis (Saestum 3, voorheen Heren 2) en oud eerste elftal speler Kevin van Woudenberg wist FC Camick in het restant van de eerste helft niet meer te scoren.

Visser maakt het weer gelijk
Na de pauze bleef het spelbeeld grotendeels gelijk, tot Mick Visser zijn afscheid nog meer glans gaf met een fraaie treffer: 2-2. Een prachtig moment voor de man die jarenlang het shirt van Driebergen droeg. Naar het einde toe betraden ook de routiniers Martijn Versluis en Pascal van Doorn het veld.

Winnende treffer van Ali Alkan
Toch ging de overwinning uiteindelijk naar FC Driebergen. Spits Ali Alkan vond vlak voor tijd de verre hoek – of in ieder geval een hoek waar de bal wél in paste – en zette de 3-2 eindstand op het bord.
Een afscheid met een glimlach
Het sportieve afscheid werd afgesloten met mooie woorden van voorzitter Erik Zegwaart en Hans van Vugt, waarna de derde helft misschien wel het hoogtepunt van de dag werd. De middag smaakte naar meer; een jaarlijkse openingswedstrijd tussen oud-spelers en het eerste elftal zou zomaar een nieuwe traditie kunnen worden bij FC Driebergen.

Als kers op de taart ontvingen de drie heren een prachtig afscheidscadeau. De foto, die eerder op de dag door Johan Prins was genomen, werd nog dezelfde dag professioneel afgedrukt en ingelijst. Daarnaast kregen zij een mooie FC Driebergen-sjaal en een feestelijke bos bloemen – een passend aandenken aan vele jaren voetbalplezier bij de club.


